Zespół AQQ

AQQ to zespół wokalno - instrumentalny funkcjonujący w naszej szkole. Założycielem i opiekunem zespołu jest mgr Przemysław Urbański, a członkami zespołu są uczniowie naszej szkoły obdarzeni talentem muzycznym. Zespół uświetnia wszystkie uroczystości szkolne. a także znakomicie prezentuje się poza szkołą. Ma także na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i przeglądach muzycznych. Warto zaznaczyć, że AQQ wykonuje przede wszystkim własny, autorski repertuar, a piosenki były wielokrotnie nagrywane na płytach CD.
Ostatnim sukcesem jest zdobycie I miejsca przez duet Julia Malczewska i Kinga Jędrysek w Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich w Chorzowie / styczeń 2015/. Aktualnie przygotowujemy się do kolejnych konkursów.

UCZESTNICTWO W KULTURZE MUZYCZNEJ

Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie naszej szkoły uczestniczą w koncertach organizowanych w siedzibie Filharmonii Śląskiej w Katowicach. W tym roku było to  6 koncertów z cyklu Młoda Filharmonia o różnorodnej tematyce.

1.Przygody dźwięków i Sindbada Żeglarza.

2.Muzyka z gór.

3.Muzyka filmowa.

4.W muzycznej krainie baśni.

5.Żywioły w muzyce.

6.Opera w pigułce.

Od 7 lat współpracujemy również z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego

Radia w Katowicach. W roku szkolnym 2014/2015 były to koncerty pt. „Ludowe inspiracje w muzyce symfonicznej”.

1.Muzyka polska.

2.Muzyka Cyganów.

3.Muzyka naszych sąsiadów.

4.Muzyka Europy Północnej.

5.Muzyka Europy Południowej.

6.Muzyka obu Ameryk.

Warto nadmienić, że kilka lat temu nasi uczniowie brali czynny udział, grając na instrumentach perkusyjnych, w nagraniu płyty przez NOSPR.

Od wielu lat uczestniczymy również w audycjach muzycznych organizowanych przez MDK Ligota.

W  II  semestrze nasz szkolny zespół wokalno-instrumentalny AQQ  uatrakcyjniał muzycznie min. wernisaż wystawy plastycznej w Muzeum Historii Katowic , występował na festynie Fundacji „Arka Noego”. Ponadto zespół AQQ został laureatem 17 Kameralnego Festiwalu Piosenki. Nagrodą w konkursie było nagranie w studio nagrań piosenki „Wciąż widzę Cię ‘’ /tekst i Muzyka –opiekun P.Urbanski  / oraz wydanie jej na płycie CD.