Program UE

Realizując projekt "Rozwijajmy się razem!", w ramach programu Erasmus+ - Edukacja Szkolna, w dniach 18 - 21 marca nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w mobilności w Hiszpanii, która tym razem miała charakter szkolenia i warsztatów. Tematem było "Zarządzanie zróżnicowaną klasą - stawianie czoła wyzwaniom". W szkoleniu, poza czwórką naszych nauczycielek, wzięła również udział grupa kadry pedagogicznej ze szkoły w Rzeszowie.

W trakcie warsztatów, organizowanych przez Europuente-Spanish Project Partner, przedstawicielki obu placówek wymieniały się doświadczeniami i wypracowywały nowe rozwiązania, bazując na doświadczeniu wielokulturowych szkół w Hiszpanii, a po zajęciach odkrywały piękno zróżnicowanej zarówno pod względem architektonicznym, jak i etnicznym Granady.

CYPR

Podczas zimowych ferii nasza kadra nie próżnowała. W ramach programu Erasmus + i projektu Rozwijamy się Razem! nauczyciele oraz Pani sekretarz wybrali się na kurs języka angielskiego na Cyprze  Codziennie odbywały się zajęcia językowe indywidualne oraz grupowe, a także wykorzystywałyśmy poznane tajniki języka na co dzień mieszkając w pięknym Limassol.
Po dwóch tygodniach kurs dobiegł końca. Czas na pamiątkowe zdjęcia z naszej szkoły English Learning Center - Bayswater Cyprus. Było to fantastyczne doświadczenie i wzbogacenie językowe warsztatu prac. A dodatkowo bogaty program kulturowy na długo zostanie w naszej pamięci.

PORTUGALIA

W ramach projektu Erasmus +" Rozwijajmy się razem!"- mobilność uczniów i nauczycieli SP nr 64 w Katowicach w ramach programu Erasmus+ - Edukacja Szkolna, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły rozpoczęli wizytę w Portugalii w ramach części projektu pod nazwą "job shadowing".W pierwszym dniu naszego pobytu zapoznalismy się z regionem Algavre.Odwiedziliśmy najbardziej znane miejsca w tym rejonie. Mieliśmy okazję zobaczyć miejscowości Lagos, Silves oraz urokliwy Przylądek Miłosierdzia.W kolejnych dniach rozpoczynamy wizyty w lokalnych szkołach.W ostatnim dniu naszej wizyty mieliśmy jeszcze okazję przespacerować się przepięknymi ulicami Sevilli. Bogactwo kulturowe i historyczne tego miejsca zrobiło na nas ogromne wrażenie. Piękne ulice i budynki, bogactwo kolorów,drzewa pomarańczowe i egzotyczna roślinność zachęcają do poznawania miasta. Sevilla to miejsce warte odwiedzenia. Kończymy naszą podróż z projektem Erasmus + pełni przekonania, że warto poznawać inne kraje, ich zwyczaje, kulturę oraz przede wszystkim ludzi i dzięki temu rozwijać się i przekazywać swoje wrażenia i inspiracje innym.

CHORWACJA

W dniach 23-27 października piętnastosobowa grupa młodzieży z klas szóstej i siódmej wzięła udział w programie Erasmus + "Rozwijamy się razem - mobilność uczniów i nauczycieli". Zostaliśmy zaproszeni do szkoły w Rijece - w pięknej i słonecznej Chorwacji. Uczniowie brali udział w zabawach i grach integracyjnych oraz quizach, lekcjach języka angielskiego, włoskiego, biologii i geografii. Sami również prowadzili dla chorwackich kolegów zajęcia po angielsku w formie prezentacji oraz wykładu, przeprowadzili przygotowane przez siebie quizy wiedzy, a na zakończenie podali poczęstunek składający się z polskich i śląskich specjałów.

Nasze mażoretki przedstawiły przygotowany na tę okazję pokaz tańca, wraz z krótkim kursem. W przerwie między zajęciami zwiedzaliśmy Plitvickie Jeziora, Rovinj i Pulę - miasto partnerskie Katowic. Opatiję poznaliśmy dzięki udziałowi w grze miejskiej, podczas której natrafiliśmy na ślady znanych Polaków - H. Sienkiewicza i J. Piłsudskiego. Kilka dni naszej chorwackiej przygody edukacyjnej minęło jak z bicza strzelił! Było świetnie!

Pozdrawiamy z pięknej Chorwacji!

W tym tygodniu odbyła się wizyta przygotowawcza realizowanego w naszej szkole projektu,,Rozwijamy się razem!” w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna.

Nauczyciele odwiedzili dwa miasta Pule oraz Rijeke, aby przygotować wyjazd zaplanowany na październik w ramach grupowej mobilności uczniów. Odbyły się: spotkanie z  koordynatorką projektów unijnych w Osnova Skola, wizyta w chorwackiej szkole oraz spotkanie z panią przewodnik. Wszystko prawie gotowe! Z niecierpliwością czekamy na nadejście października!

Rekrutacja dla nauczyciele:

HARMONOGRAM_REKRUTACJI_NAUCZYCIELE.pdf

FORMULARZ_NAUCZYCIEL.pdf

REGULAMIN_NAUCZYCIELE.pdf

FORMULARZ_NAUCZYCIEL.docx

Rekrutacja uczniowie:

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_UCZNIOWIE.pdf

HARMONOGRAM_REKRUTACJI_UCZNIOWIE.pdf

REGULAMIN_PROJEKTU_UCZNIOWIE.pdf

Wspaniała wiadomość dla naszych uczniów i nauczycieli

Nasza szkoła otrzymała środki na realizację projektu "Rozwijamy się razem!" w ramach programu Erasmus+

w kwocie 37 371 euro. Oznacza to, że nasi uczniowie, już wkrótce rozpoczną grupową mobilność w Chorwacji a nauczyciele odbędą kursy językowe i metodyczne w Portugalii, Hiszpanii i na Cyprze