Laboratoria przyszłości

Akademia z okazji rocznicy KONSTYTUCJI 3 MAJA - uwieczniona  przy wykorzystaniu zestawu Vlogera.

Witaj majowa jutrzenko

piosenka

piosenka 2

Nadszedł czas na podsumowanie pracy w  ramach programu Laboratoria Przyszłości w I semestrze.

Zajęcia prowadzone są w specjalnie dostosowanej do potrzeb programu sali, w której znajduje się sprzęt zakupiony w ramach programu wraz z umeblowaniem i niezbędnym wyposażeniem.

Podczas zajęć uczniowie poznali zasady skanowania, projektowania oraz drukowania przy użyciu drukarki 3D MakerBot Sketch z wykorzystaniem filamentu oraz skanera 3D EinScan SE, ponadto poznali zasady działania tablicy edukacyjnej - mikrokontrolera.

W ramach mini-warsztatów dziennikarskich przeprowadzono wywiady z uczniami i nauczycielami z wykorzystaniem zestawu dla Vlogera V1 (w zestawie szkoła otrzymała statyw, aparat, mikrofon, gimbal, oświetlenie LED oraz mikroport). Wszystkie zdjęcia i filmy są dostępne na pozyskanym w ramach programu laptopie Lenovo.

Młodsi uczniowie przy wykorzystaniu zestawu Vlogera nagrali przygotowany przez siebie Jesienny Pokaz Mody.

Uczniowie klas ósmych skonstruowali roboty zdalnie sterowane dzięki zestawom do nauki programowania VEXIQ  Robot, a wszyscy uczniowie korzystali z zestawów plansz z akcesoriami do nauki programowania.

Szkoła udostępnia krótkie relacje z działań na stronie szkoły w zakładce tematycznej Laboratoria Przyszłości, a także na stronie FB szkoły.

Kilka prób, wspólne poszukiwania i ustalenia, ponad godzinę oczekiwania na efekt końcowy... i jest!
Nasz pierwszy wspólny wydruk 3D!

"Jesienne kapelusze klasy 2a" - pokaz z użyciem  lampy LED  i aparatu fotograficznego; film

W pierwszej połowie listopada najwięcej zabawy i nauki dostarczyły zajęcia z robotyki. Chyba wszystko się udało  - pojazd sprawny i wykonuje polecenia kierującego:).

"Pokaz mody klas 3"- zajęcia z wykorzystaniem sprzętu z "Laboratorów przyszłości"(mikrofonu, aparatu itp)relacja

W październiku rozpoczęły się zajęcia w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Praca w grupach obejmuje zajęcia z dziedziny programowania, robotyki, skanowania i projektowania oraz drukowania przy użyciu drukarki 3D. Ponadto w ramach edukacji polonistycznej i mini warsztatów dziennikarskich uczniowie klasy ósmej, korzystając z profesjonalnego zestawu vlogera przygotowują wywiad.

Laboratoria przyszłości -sprzęt

W  grudniu 2021r. szkoła otrzymała następujące wyposażenie:

• Klasowy zestaw plansz z akcesoriami do nauki programowania (2szt)

• drukarka 3D MakerBot Sketch

• laptop lenovo 5-15 LTL

• filament biogreadowalny PLA-Sketch 3D 30kg mix kolorów

• zestaw mikrokontrolera (tablica+lutownica) (4 kpl)

• Zestaw dla VlogeraV1 (statyw, aparat,mikrofon, gimbal,oświetlenie LED, mikroport)

• zestaw do nauki programowania VEXIQ (2- generacji) Robot (4kpl)

• skaner 3D EinScan SE

Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i będzie wykorzystywany na zajęciach obowiązkowych do realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to rządowe  przedsięwzięcie, w ramach którego szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymują środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.

Nasza szkoła przystąpiła do tej inicjatywy. W grudniu 2021 roku dokonała pierwszych zakupów i zamówiła wiele atrakcyjnych materiałów dla dzieci. Będziemy się systematycznie dzielić się informacjami nt kolejnych dostaw pomocy naukowych, mebli czy materiałów do pracy oraz zapoznawać społeczność szkolną z zasadami tego projektu.