Pedagog i psycholog

Samorzadowy_Poradnik_dla_rodzicow_i_opiekunow.pdf

Wsparcie  Poradni  Psychologiczno – pedagogicznych

Drodzy uczniowie i rodzice

Zachęcam do skorzystania ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno – pedagogiczne. Placówki te działają bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-COV -2. Udzielanie pomocy przez poradnie polega miedzy innymi na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Placówki te wspierają rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych. Informacje na ten temat są dostępne na stronach internetowych poradni psychologiczno – pedagogicznych oraz w szkołach.

Ponadto cały czas funkcjonuje bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia             on – line   „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”, która powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające z obecnego stanu i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Osoby potrzebujące pomocy mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Aby zarejestrować się na portalu poradni on – line należy wejść na stronę ,, Zawsze Jest Jakieś Wyjście. W zakładce „Zarejestruj się”  należy wybrać odpowiednią opcję, a następnie założyć profil, podając swoje dane.

Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” zawiera:

• Profile instytucji/specjalistów udzielających wsparcia i pomocy on-line co zapewni współpracę międzysektorową;
  • System rezerwacji indywidualnych konsultacji/psychoterapii oraz grupowych form wsparcia, warsztatów;
  • Moduł komunikacji poprzez on-line wideo/czat jednoosobowy i wideo/czat wieloosobowy  ze specjalistami;
  • Wyszukiwarkę placówek poprzez interaktywną mapę przedstawiającą w podziale na województwa bazę placówek udzielających wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysu psychicznego;
  • Bazę wiedzy: artykuły, prezentacje, informacje, scenariusze zajęć etc.;
  • Moduły przesyłania załączników i udostępniania treści.

Szczegółowe informacje oraz formularz logowania na portalu poradni on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” na stronie  https://zawszejestjakieswyjscie.pl.

Godziny pracy pedagoga szkolnego:

Poniedziałek 8.45 - 12.45

Wtorek 8.45 – 9.50  10.35 –  13.35